FunCard - złożone karty - typu plastik

 
Alternatywą do kart z układami "na wierzchu" jest tzw. FunCard Plastik - SmartCard Atmel - można ją kupić bezpośrednio w Polsce np. za pośrednictwem strony: http://www.progs.kandela.ws lub http://www.visoduck.com

      Może też wyglądać tak jak na poniższym zdjęciu:

      lub tak:           (do kupienia tu: http://www.progs.kandela.ws/)

        Kliknij na zdjęciu aby zobaczyć więcej szczegółów - rozmiar zdjęcia 145 KB, poniżej inna wersja tej karty

W karcie tej struktura obu układów jest w prasowana pod stykami i zarazem niewidoczna. Z wyglądu przypomina oryginalną kartę MOSC (posiada złocone styki). Jak widać, od normalnej karty różni się głównie brakiem LED-ów (jak i oczywiście brakiem możliwości podłączenia wyświetlacza LCD). Tą wersje karty programuje się jak zwykłą kartę (ma ustawione poprawnie bity FSTRT i SPIEN). Pracuje także podobnie jak karta z układami na wierzchu - choć brak wspomnianych wcześniej LED-ów uniemożliwia obserwacje stanu pracy karty.

Te trzy powyższe karty zaliczają się do typu 1 - nazywane są FunCard 1. Ostatnio pojawiły się rozbudowane modele tych kart (zmieniono ext. eeprom na większy).

Karty te nazywają się odpowiednio:

FunCard 3 - Atmel model AT90S8515  i EEPROM 24c128, może wyglądać jak na poniższym zdjęciu (do kupienia m.in. tu: http://www.visoduck.com):

lub tak - Funcard 3 Galaxy :

 

FunCard 4 - Atmel model AT90S8515A  i EEPROM 24c256, może wyglądać jak na poniższym zdjęciu :

         lub tak: (do kupienia tu: http://www.progs.kandela.ws/)

Karta wykonana jest z wytrzymałego tworzywa wysokiej jakości - co gwarantuje długą, bezawaryjną pracę - oraz posiada ładny nadruk Galaxy.

Procesor ma fabrycznie ustawione bity:
-SPIEN (Serial Programming Enable)
-FSTRT (Fast Start)

Karta zawiera:
procesor: AT908515A 8MHz
pamięć: EEPROM 24LC256 (32Kb)

 
FunCard 5 - Atmel model AT90S8515A  i EEPROM 24c512, (do kupienia tu: http://www.progs.kandela.ws/) może wyglądać jak na poniższym zdjęciu :
KARTA FUNCARD V GALAXY WAFER
Ogromna moc obliczeniowa procesora Atmel (AT908515A) w karcie FUNCARD V GALAXY WAFER wspierana aż sześćdziesięcioma czterema kilobajtami szybkiej pamięci EEPROM.

    

 
FunCard 6 - Atmel model AT90S8515A  i EEPROM 24c1024, (do kupienia tu: http://www.progs.kandela.ws/) może wyglądać jak na poniższym zdjęciu :
KARTA FUNCARD VI GALAXY WAFER
AT90S8515A + 24LC1024 EEprom (128K)

Ogromna moc obliczeniowa procesora Atmel (AT908515A) w karcie FUNCARD VI GALAXY WAFER wspierana aż stu dwudziestoma ośmioma kilobajtami szybkiej pamięci EEPROM.

     Karta ta, jak wszystkie karty typu FUN jest kompatabilna w dół - można ją programować aplikacjami także dla kart FUN 2/3/4/5

     Karta wykonana jest z wytrzymałego tworzywa wysokiej jakości - co gwarantuje długą, bezawaryjną pracę - oraz posiada ładny nadruk Galaxy.

Procesor ma fabrycznie ustawione bity:
-SPIEN (Serial Programming Enable)
-FSTRT (Fast Start)
Ustawienie tych bitów wymagane jest przez niektóre programy do programowania kart FUN.

Karta zawiera:
procesor: AT908515A 8MHz
pamięć: EEPROM 24LC1024 (64Kb)

Karty te są profesjonalnie wykonane i wykończone:
- idealnie pasują do czytników typu ISO 7816 (idealne wymiary, zaokrąglone rogi)
- mają złocone styki ISO (odporne na utlenianie, nie niszczą czytników osadzając na nich tlenki cyny jak większość kart na rynku...)
- nie odkształcają się wskutek temperatury w czytniku.

Współpracują z szeroką gamą oprogramowania oraz z następującymi programatorami z naszej oferty: - FunProg Pro (Karta dostępna jest również w zestawie z tym programatorem);
- MultiProg Plus
- MasterCRD 2 LCD

[powyższy opis pożyczony ze strony: http://www.progs.kandela.ws/]

 
          Powyższe wersje różnią się między sobą rozmiarem zew. eeprom-a (external eeprom). Karta ze standardowym eeprom-em 8kB (24C64) - wystarcza do wszystkich obecnych zastosowań. Większy eeprom może się przydać w przyszłości - kiedy to soft karty umożliwi przechowywanie większej ilości providerów w owym eepromie (lub wykorzysta go w innym celu ...). Karta z większym eepromem zachowuje całkowitą zgodność z kartą z eepromem 24C64 - więc bez obawy można kupić kartę z większym eepromem i zabezpieczyć się na przyszłe rozszerzenia softu ...

 

      Kartę jak na zdjęciu obok można kupić np. tu: www.wafer-shop.de

Jej nazwa to: ULTRA Sexy Funcard 2 - oparta jest na standardowych układach: AT8515(A) 24C64 - jej cechą charakterystyczną jest wygląd zewnętrzny  ;-)

 

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2003

Wróć