MasterCRD 2 LCD

 W dokumencie tym pokrótce zostanie opisany programator MasterCRD 2 LCD którego producentem jest VisoDuck

Programator MasterCRD 2 LCD zawiera w sobie:
Czytnik - MultiProgramator
Smartmouse/Phoenix
JDM ISO/Ludipipo
AVR(FUN)/Chipdrive + DuckHand Programmer

Umieszczony na obudowie przełącznik (Modus) pozwala na przełączanie się pomiędzy poniższymi trybami pracy:

        Programator ten pozwala zarówno na komunikację z oryginalnymi kartami procesorowymi różnego typu jak i na programowanie procesorów PIC i pamięci EEPROM na kartach opartych o procesory rodziny PIC 16x84 i 16F87x (wafer , Gold Wafer, Silver Card itp.) oraz AVR (Atmel) (Fun Card 1/2/3/4, Jupiter Card 1/2, Atmega - wszystkie typy) bez wyciągania układów - tj. poprzez złącze smart-card
        Ze względu na zastosowanie układów automatyki - przełączanie trybu Phoenix/Smartmouse / JDM / AVR/Chipdrive/Reanimation - odbywa się jednym przełącznikiem. Zewnętrzne zasilanie wykorzystane jest zarówno dla trybu Phoenix'a, JDM'a jak i trybu AVR'a - co umożliwia programowanie procesorów PIC (także serii C- wymagających większego prądu programowania) i AVR nawet na laptopach .

Najciekawsze cechy opisywanego programatora: 

         Wyświetlacz wskazuje m.in. tryb pracy, czy karta została włożona do slotu - np. na powyższym zdjęciu został wskazany tryb "Mouse Mode 6 MHz" oraz brak karty w slocie ISO. Dwie diody wskazuję reset i odczyt danych z karty.

Po zdjęciu obudowy możemy zapoznać się z jakością wykonania tego programatora - elementy przylutowane są metodą powierzchniową, widać staranne rozplanowanie elementów:

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2002

Wróć