Płytka drukowana do układu - programator "ręczny"

        Poniższy projekt płytki opracował Tomek i jak masz jakieś uwagi związane z poniższym projektem to pytania proszę kierować właśnie do Tomka. Dodam jeszcze, że Tomek nie wytwarza ani nie sprzedaje zaprezentowanego poniżej urządzenia ! 

        Jak widać poniżej na płytce zintegrowano także zasilacz, ale płytka zawiera także miejsce na podłączenie zasilania bezpośrednio z komputera, tak jak to opisałem na stronie poświęconej zasilaniu układu. Jeśli ktoś zdecyduje się na zasilanie z PC to wtedy nie potrzeba montować następujących elementów: U1, U2, 1N4001, C1, C2, C3, C4, C5 (patrz na schemat układu). Na płytce są specjalne punkty lutownicze umożliwiające podłączenie potrzebnych napięć z PC. Dołożono jeszcze jeden przełącznik START podający napięcie + 5 V na procesor. Układ na podstawie poniższej płytki został zbudowany i przetestowany - działa bezbłędnie.

Widok płytki

Do wydrukowania dla metody fotograficznej itp. ściągnij plik w formacie bmp dostępny tu.

Możesz też pobrać projekt płytki dla programatora "ręcznego" w formacie Protela ver. 2.0 UWAGA !!! Wykonane płytki maja być przeznaczone wyłącznie do użytku domowego, każde wykorzystanie w celach zarobkowych jest niedozwolone.

Możesz zobaczyć układ zbudowany na podstawie tej płytki. (88,3 KB)

Rozmieszczenie elementów

 

Rozmieszczenie elementów II

 

Rozmieszczenie elementów III

 

Ścieżki i punkty lutownicze

Powyższe cztery rysunki możesz tez ściągnąć w wersji w formacie jpg (cztery pliki spakowane do zip-a) .

 

Wróć do strony poświęconej budowie układu 

 

Wróć