Wprowadzenie - znaczenie ustawienia bitu FSTRT

        FunCard używa procesora Atmel AT90S8515 i pamięci Eeprom 24LC64 lub 24LC65 (24C65). Procesor AT90S8515 jest wykonywany w kilku typach z różniącymi się ustawieniami Fuse bits SPIEN i FSTRT . Ustawienie tych bitów jest ważne, gdy używamy tego procesora w FunCard. Ustawienie/zaprogramowanie bitu SPIEN daje możliwość "szeregowego" programowania. Ustawiony/zaprogramowany bit FSTRT oznacza, że procesor po zresetowaniu będzie rozpoczynał prace w czasie 2ms zamiast 17ms (szybszy start oprogramowania). Większość cyfrowych odbiorników SAT wymaga odpowiedzi od karty w czasie mniejszym niż 12 - 15ms. To właśnie dlatego FSTRT musi być ustawiony. Bity SPIEN i FSTRT muszą być aktywowane ( czyli zaprogramowane na "0" ) zanim użyjemy procesor w karcie FunCard. Bit SPIEN jest aktywowany w fabryce we wszystkich wersjach procesora . Bit FSTRT jest aktywowany tylko w AT90S8515A. A to oznacza, że bit FSTRT w AT90S8515 musi być ustawiony w programatorze równoległym przed użyciem w FunCard.

        I tu pojawia się problem. Normalny programator np. FunCard programmer ver.1.1A jak i inne jego odmiany nie jest programatorem równoległym tylko szeregowym pomimo, że używa portu równoległego w komputerze. 

Trzeba więc skorzystać z rozwiązania przedstawionego na stronie http://come.to/piccards lub z mojego opisanego tu lub z innych przedstawionych na mojej stronie.

 

Wróć