ATmega128 Doughter Board 

    
W tym dokumencie przedstawiam produkty wykonane przez firmę Epsilon.  

            W ofercie firmy Epsilon pojawiło się nowe ciekawe "urządzenie" - Płytka ewaluacyjna ATmega128 Daughter Board - z najnowszym procesorem Mega AVR: ATmega128 (16MHz) produkcji ATMEL z wyprowadzeniami umożliwiającymi stosowanie jej zamiast procesora AT90s8515 zarówno w układach jak i programatorach.

            
Na płytce istnieje możliwość konfiguracji taktowania procesora (zew. generator/wew. kwarc), możliwa jest też wymienna kwarcu na dowolnie inny (szybszy- możliwość overclock'u) dzięki zastosowaniu odpowiedniej do niego "podstawki" (standardowo jest dostarczany do układu kwarc 18 MHz).
Płytka występuje zarówno w wersji bez zew. eeproma (może korzystać z zew. pamięci przewidzianej do pracy z AT90s8515) jak i w wersji z pamięcią 24LC256 (w tej wersji także może korzystać z zew. pamięci przewidzianej do pracy z AT90s8515)Wymiary całego układu zbliżone są do obudowy DIL 40.

 

        Poniżej możesz zapoznać się z bardzie dokładnym zdjęciem - to co rzuca się na pierwszy rzut oka to oczywiście najwyższa jakość by EPSILON... Widzimy tu: 2 stronny montaż + technologie SMD + duże upakowanie elementów, a to przełożyło się na małe rozmiary urządzenia.

Kliknij na zdjęciu  aby zobaczyć płytkę w powiększeniu - rozmiar zdjęcia 38.4 KB Kliknij na zdjęciu aby zobaczyć płytkę w powiększeniu - rozmiar zdjęcia 30.5 KB

Tak więc ogólnie jest to przelotka ATMega --> DIL40 do wsadzenia w starą kartę FunCard opartą na DIL. Przystawka z tym procesorem  i zewnętrznym kwarcem pozwala na używanie i programowanie tego mikrokontrolera w programatorach/urządzeniach zgodnych z wyprowadzeniami dla AT 90s8515 (DIL 40).

W najblizszym czasie napisze o możliwościach wykorzystania tego układu w kartach FunCard.     

W opisie tym wykorzystano cześć materiałów umieszczonych na stronie firmy Epsilon (także tu zapraszam po więcej szczegółów na temat opisanego powyżej układu ...).  

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2002

Wróć